Kategoriler
Saç Bakımı Saç Sağlığı

Sağlıklı Saçlar için Bitkisel Çözümler

Sağlıklı Saçlar için Bitkisel Çözümler

Sağlıklı saçlar için bitkisel çözümler eski zamanlardan beri kullanılmakta olup; özellikle kadınların büyük kurtarıcısı olmuştur. Sağlıklı ve parıldayan saçlara sahip olmak herkesin hayali olsa da saçlara gereken özeni gösteremediğimiz için hayal olarak kalıyor. Saçlarının bakımını hiçbir zaman ihmal etmeyen azınlık ise göz alıcı saçlarıyla kendine baktırmaya devam ediyor. Şimdi zamanı olmadığı için düzenli bakım yapamayanlar, bitkisel şampuanlar başta olmak üzere her ihtiyaca yönelik sunulan bitkisel ürünlerle hızlıca istedikleri sağlıklı saçlara kavuşabilirler.

Saç Bakımında Sağlıklı ve Güzel Görünüm için Bitkisel Yağların Gücünden Yararlanın

Hem kadınlar hem de erkekler, sağlıklı saçlara sahip olmanın hayalini kursalar da genetik faktörler ya da çevresel faktörler nedeniyle saç problemleriyle karşı karşıya kalabilirler. Saç sorunlarını ortadan kaldırmak için ise yapılması gereken bitkisel yağların gücünden yararlanmaktadır. İçeriğimizde saç probleminizi ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak bitkisel yağların mucizevi çözümlerini bulabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak için bitkisel çözümler denildiğinde akla gelen ilk yağlardan birisi de Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan Cevizi Yağı sadece saçlar için değil; yemeklerde ve cilt bakımında da tercih edilir. Saçlarınızda mat bir görünümün olması, cansızlık, sertlik sorunlarıyla uğraşıyorsanız Hindistan Cevizi Yağını düzenli olarak kullanıldığında tüm saç sorunlarınızı kolayca giderebilirsiniz. Hindistan Cevizi Yağı saçlarınıza bakım yaparken, aynı zamanda kendine has kokusuyla salçanızda da güzel bir koku oluşmasına destek olur. Hindistan Cevizi Yağının kullanımı ise saç uçlarına uygulanarak, düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

Jojoba Yağı

Saç bakımında kullanılana Jojoba Yağı, jojoba meyvesinden elde edilmektedir. Özel şekilde üretilen Jojoba Yağı hem cilt bakımında hem de saç bakımında kullanılır. Saçların beşlenmesine yardımcı olan yağ, saçın nem dengesini düzenler. Böylece saçlar hiç olmadığı kadar parlak görünürken, saçlardaki elektriklenmelerinin de önüne geçilmiş olur. Yoğun bir yapıya sahip olan Jojoba Yağı; saç derisine değil sadece saç uçlarına uygulanır.

Amla Yağı

Çoğu insan tarafından bilinmeyen Amla Yağı, popülaritesini son zamanlarda kazanmıştır. Hindistan’ da olan Amla meyvesinden elde edilen yağ,  hem saç hem de cilt bakımında kullanılan bir yağdır. Besleyici bir yağ olan Amla Yağı, saçlarında kuruluk problemi yaşayan kişiler için ilaç niteliğinde bir yağdır. Saçları besleyen, Amla Yağı aynı zamanda saçların yumuşak ve parlak olmasını sağlar. Saçların kolayca şekillenmesine destek olan Amla Yağı kullanımında önemli olan düzenli kullanımdır.

Arnika Çiçeği

İnsanlar tarafından pek bilinmeyen Arnika Çiçeği, yıpranmış saçlar için ideal bitkisel çözümler arasındadır. Sağlıklı saçlara adım atmak için kullanılan Arnika Çiçeği, saçları onarırken güçlendiriyor. Aynı zamanda saçların yumuşamasına ve parlak görünmesine de destek olmaktadır.

Çörek Otu Yağı

Saçı bir türlü uzamayan, güçsüz saların çözümü çörek otu yağından geçiyor. Saç derisinin beslenmesini sağlar. Böylece ihtiyacı olan beslendirici takviyeye kavuşan saçlar, sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzar. Çörek otu yağının kullanımı ise saç derisine, masaj yaparak uygulanmalıdır.

Zeytin Yağı

Her derde, deva olan zeytinyağı saç bakımında da oldukça etkili rol üstleniyor. Eski zamanlardan itibaren saçların bakımında kullanılan özel yağ; saçları korurken aynı zamanda da yumuşatır. Saçların yumuşaması sayesinde kolayca taranırken, saçlar da sağlıkla ışıldar.

Argan Yağı

Dünya üzerinde sadece Fas’ ta yetişen Argan ağacının meyvelerinden çıkarılan Argan Yağı, saç bakımında harikalar yaratıyor. Saçlardaki canlılığı geri getiren yağ, saçları sağlıkla ışıldatıyor. Herkesin rahatlıkla kullanabileceği yağ özellikle saçlarında bir türlü istediği etkiyi yaratamayan kadınlara destek oluyor. Saç yapısını güçlendirirken, hızlı bir şekilde uzamasını sağlayan yağ, saç bakımında da yeni bir devir başlatıyor.

Zencefil

Kış aylarını sağlıkla geçirmemiz sağlayan zencefil, saç bakımında da tüm sorunları çözüyor. Saçların güçlenmesine destek olan zencefil, saç dökülme sorunlarını da ortadan kaldırıyor. Bu nedenle ürün saç bakım ürünlerinin seçimini yaparken içerisinde, zencefil olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Çam Terebentin Yağı

Terebentin ismini pek duymasak da aslında biliyoruz. Çam ağaçlarının üzerinde yer alan sarı noktalara çam terebentin deniliyor. Kendisi küçük olsa da etkisi büyük olan Çam terebentin yağı sayesinde her zaman hayal edilen havalı saçlara sahip olabilirsiniz. Saç derisiyle sorunu olan, en olmadık yerlerde üzerinden saç derisi temizlemek zorunda kalanların kesinlikle kullanması gereken bir üründür. Saç derisinde oluşan egzama, döküntü, kepek gibi sorunları kökünden çözen yağın düzenli olarak kullanılması gerekiyor. Çam terebentin yağını direkt olarak saç derisine uygulayabileceğiniz gibi içerisinde çam terebentin yağı olan şampuanları kullanarak da sorununuzu çözebilirsiniz. Saç derisine direkt olarak uygulandığında çam terebentin yağını yumuşak bir şekilde dairesel hareketlerle sürmelisiniz.

Lavanta Yağı

Eski zamanlardan beri kullanılan lavantanın aynı zamanda saç bakımında da etkili görev aldığını biliyor muydunuz? Bilenler sık sık uyguluyor olsa da bilmeyenler için lavanta yağının hem kokusuyla hem de onarıcı özelliğiyle saç bakımında en çok tercih edilen yağlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Saç derisinde meydana gelen kızarıklıklar, kaşıntı, döküntü problemlerinin azalmasına neden olan lavanta yağı düzenli kullanıldığında ve gerekli bakımlar yapıldığında sorunu tamamen ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda lavanta yağı saç derisinin nefes almasını ve dengesinin yerine gelmesini de sağlıyor.

Gül Yağı

Cilt bakımının vazgeçilmezlerinden olan Gül Yağı, saç bakımı için kullanıldığında da benzer etkileri yaratıyor. Cildi sağlık görünümüne kavuşturan gül yağı, saçınızın da hiç olmadığı kadar parlak ve sağlıklı gösteriyor. Kokusuyla da kullanıcılarının kalbini kazanan yağ; nem kaybını giderirken, saç derisinin de nefes almasına olanak tanıyor.

Fındık Yağı

Sağlıklı ve dengeli beslenmede uzmanların önerisi olan Fındık, aynı zamanda yağı sayesinde de saçlara iyi geliyor. İlk sürüldüğünde bile etkisini gösteren fındık yağı saçların kolay bir şekilde taranmasına destek olurken, saçları da yumuşacık yapıyor. Düzenli kullanım sonrasında saçlarındaki ipeksi dokunuşu hisseden kadınlar, saçlarının sağlıklı görüntüsüyle de fark yaratıyor. Fındık yağı, zor şekil alan inatçı sağlara hem kullanım hem konfor rahatlığı sunuyor. Bu nedenle saç bakım ürünleri alırken içerisinde fındık yağı olan ürünleri alırsanız hm yumuşak saçlara hem de hızlıca şekil verebildiğiniz saçlara sahip olursunuz.

Papatya Yağı

Görüntüsüyle tüm kadınların kalbini çalan papatya; çayıyla kişiyi rahatlatırken, yağıyla da saçların sağlıklı görünmesini sağlıyor. Çiçeğinin kendisi gibi saçları ışıl ışıl yapan papatya yağı sayesinde göz alıcı saçlara sahip olacaksınız.

Aspir

Kimseler tarafından bilinmese de göz alıcı turuncu renkli görünümüyle heyecanlandırdığı kadar saç bakımına olan katkısıyla da kadınları heyecanlandırmayı başarıyor. Saçım kuru ve cansız diye üzülenler için en iyi çözümler Aspir bitkisinden geçiyor. Çünkü Aspir bitki saçlara canlılık katarken, saçların da hiç olmadıkları kadar güzel görünmesine yardımcı oluyor.  Aspir bitkisinin etkisi sayesinde salarınız sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm kazanıyor.

Ceviz Yağı

Sağlıklı beslenme ya da zeka denildiğinde akla gelen ilk gıdalardan birisi de cevizdir. Cevizin insan vücudunu sağladığı yararlar sadece bildiklerimizle sınırlı değil. Çünkü ceviz yağı saçları güçlendirirken, yıpranmış saçları da onarıyor. Saç derisinin olması gereken dengesini geri getiren ceviz yağı bu sayede saç dökülmelerini de engelliyor.